Czym charakteryzuje się peeling medyczny?

Spis treści
- Peeling medyczny – efekty pozabiegowe
- Peeling medyczny – przeciwwskazania oraz zalecenia
- Peeling medyczny – jak się przygotować?
Peeling medyczny to nieinwazyjny, bezbolesny zabieg, którego celem jest usunięcie martwego naskórka. „Procedurę” przeprowadza wykwalifikowany kosmetolog, wykorzystując specjalnie dobrane preparaty o właściwościach rozpuszczających oraz złuszczających. Rezultat przyjmuje postać odświeżonej, wygładzonej cery. Co jeszcze warto wiedzieć o takiej usłudze?
Peeling medyczny jest o wiele bardziej efektywny od domowych form złuszczania naskórka (za pomocą kosmetyków mechanicznych lub enzymatycznych) i zabiegów chemicznych w salonie. Preparaty, jakie wykorzystuje się podczas opisywanej „procedury”, posiadają wyższe stężenie i moc od tradycyjnie stosowanych „kwasów”, co daje lepsze wyniki niż zwykłe peelingi. Należy jednak przyznać, że proponowany zabieg jest nieco bardziej wymagający i narzuca konieczność odpowiedniego przygotowania się, a także pielęgnacji po jego wykonaniu.
Przeczytaj również: Na czym polega powiększanie ust?
Peeling medyczny – efekty pozabiegowe
Polecana forma złuszczenia naskórka to nie tylko sposób na usunięcie martwych, zalegających komórek, ale też bodziec dla głębszych warstw skóry. Jak tłumaczy lubliński gabinet medycyny estetycznej „Sqinic”, peeling medyczny stymuluje wszelkie procesy naprawcze, dzięki czemu blizny potrądzikowe zostają stanowczo spłycone i rozjaśnione. Zabieg jest również pomocny przy walce z tłustą, zanieczyszczoną cerą, ponieważ reguluje wydzielanie sebum oraz likwiduje zaskórniki. Klientki doceniają także zniwelowanie oznak starzenia się i uelastycznienie skóry.
Przeczytaj również: Mezoterapia mikroigłowa - jakie są zalety i wskazania?
Peeling medyczny – przeciwwskazania oraz zalecenia
„Procedura” jest zatem szczególnie polecana osobom, które skarżą się na cellulit, rozstępy czy zmarszczki. Wskazanie do zabiegu stanowią też przebarwienia, łojotok lub „problematyczna”, sucha skóra. Eksperci, którzy przeprowadzają peeling medyczny w Lublinie, zaznaczają jednak, że istnieją również pewne ograniczenia. Warto zrezygnować z tej formy złuszczania naskórka, jeżeli posiada się alergie skórne i aktywną opryszczkę. Istotnymi przeciwskazaniami są także:
Przeczytaj również: Hirudoterapia w medycynie estetycznej
- świeże blizny i skłonność do ich powstawania,
- ciąża oraz karmienie piersią,
- choroby autoimmunologiczne,
- uszkodzenia lub podrażnienia na skórze,
- duża ilość znamion (np. pieprzyków).
Peeling medyczny – jak się przygotować?
Warto wiedzieć, czego NIE robić, aby właściwie przygotować się do zabiegu (należy wstrzymać się z niektórymi „krokami” pielęgnacji). Co najmniej na tydzień przed „procedurą” powinno się bowiem zrezygnować z woskowania i depilacji, a także dermabrazji oraz elektrolizy. Konieczne jest też unikanie kąpieli słonecznych przez miesiąc po peelingu.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Kudłate Szczęście Zuzanna Nyga
Fryzjerstwo - salony, usługi woj. pomorskie80-809 Gdańsk, Rogalińska 6A lok. 1U
-
Beauty Bar Małgorzata Rutkowska
Kosmetyka - usługi woj. zachodniopomorskie72-510 Wolin, Wojska Polskiego 26B
-
Helios Małgorzata Modrzejewska Autoryzowany Gabinet Kosmetyczny Thalgo
Kosmetyka - usługi woj. kujawsko-pomorskie85-011 Bydgoszcz, Śniadeckich 3
-
Stylove Włosy Mobilny Fryzjer Ewa Nizio
Fryzjerstwo - salony, usługi woj. lubelskie23-460 Majdan Nepryski 40