Jak kosmetyki konopne wpływają na skórę?
Dobroczynny olej konopny stosuje się w wielu branżach, m.in. do produkcji kosmetyków do włosów i skóry. Powstałe z niego preparaty można wykorzystywać w codziennej pielęgnacji cery, a także leczniczo. Przy jakich schorzeniach skórnych pomagają kosmetyki konopne? Dlaczego jeszcze warto je stosować? Odpowiedź znajduje się w artykule.
Czym dokładnie jest olej konopny CBD?
Olej konopny (olej CBD) uzyskuje się w wyniku tłoczenia na zimno nasiona konopi. Może być stosowany zarówno do celów spożywczych, jak i kosmetycznych. Różni się od marihuany, ponieważ brak w nim psychoaktywnego, wysokiego stężenia THC. Jego skład jest czysty i bogaty w wielu dobrych, prozdrowotnych składników. Ma w sobie ważne substancje czynne (terperol, kannabinol, tokoferol), które działają łagodząco, antyoksydacyjnie, antyseptycznie, przeciwzapalnie.
Przeczytaj również: Kryteria wyboru lakierów hybrydowych
Nierafinowany olej konopny ma przyjemny zapach i ciemnozieloną barwę. Jeśli zastosuje się do bezpośrednio na skórę (nie w formie kosmetyków), szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej połaci i doskonale nawilża.
Przeczytaj również: Jak dbać o włosy na co dzień?
Sklep internetowy Oleum Med to miejsce, w którym nabędziesz różnych produktów konopnych – w tym kosmetyki (mydła i szampony, serum i kremy do twarzy, maści konopne, balsamy do ciała, dezodoranty, balsamy do ust).
Przeczytaj również: Jak dbać o włosy osłabione?
Na jakie problemy skórne pomagają kosmetyki konopne?
Ogólnie ujmując, kosmetyki konopne koją podrażnienia skóry oraz bóle związane z różnymi schorzeniami. Pomagają na takie uporczywe choroby jak atopowe zapalenie skóry.
Jednym z popularnych kosmetyków, zawierających w składzie olej CBD, są szampony konopne, konopne maski do włosów czy konopne serum do skóry głowy. Wpłyną one korzystnie na zdrowie włosów. Dzięki nim można wzmocnić i nawilżyć włosy, zregenerować skórę głowy i wspomóc porost włosów. Szampony konopne często zawierają w składzie również inne dobroczynne składniki, np. olejek migdałowy, olejek lawendowy i olejek miętowy. Bywają w zdecydowanej większości także wolne od sztucznych barwników i substancji zapachowych.
Kosmetyki konopne (jako maści i balsamy) da się wykorzystywać przy AZS. Tworzą one ochronną warstwę na skórze, jednocześnie pozwalając jej oddychać. Zawierają w sobie dobroczynny kwas alfa-linolenowy. Mają działania antyoksydacyjne, które skutecznie likwiduje suchość skóry i poprawia jej wygląd.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana