Kto to linergistka i kiedy warto ją odwiedzić?
Nie masz czasu rano na zrobienie przed pracą makijażu? Zdecyduj się na makijaż permanentny! Dowiedz się, na czym polega praca linergistki. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na makijaż permanentny. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania? Zapraszamy do lektury naszego artykułu. Przeczytaj, jakie są podstawowe obowiązki linergistki oraz jaki kurs wybrać.
Kto to jest linergistka?
Linergistka jest osobą wykonującą makijaż permanentny, czyli trwały, określany również jako mikropigmentacja. Na twarzy czy ciele klienta przeprowadza się pewnego rodzaju tatuowanie. Wprowadza się pigment do brwi, oczu czy ust, a także skóry głowy czy brodawek na piersiach. W ten sposób trwale podkreśla się naturalną urodę i niweluje dysproporcje czy inne niedoskonałości.
Co wchodzi w skład obowiązków lingeristki?
Linergistka świadczy usługi kosmetyki w gabinecie kosmetycznym lub klinice medycyny estetycznej. Aby wykonywać swój zawód, musi być po skończonym kursie czy szkoleniach. Praca linergistki jest trudna i wymaga wielu umiejętności. Nie można sobie pozwolić na żaden błąd. Do jej głównych obowiązków zalicza się posługiwanie narzędziami i urządzeniami potrzebnymi w zabiegu. Powinna także umieć dobierać kolory czy odcienie pigmentów oraz umieć wymodelować właściwie twarz.
W jaki sposób można zostać linergistką?
Najlepiej lingeristką zostać po ukończonym kursie. Wybierając kurs z makijażu permanentnego w Poznaniu lub innym mieście należy zwrócić uwagę na ilość godzin zajęć praktycznych i teoretycznych. Wiedza teoretyczna i praktyczna jest szczególnie istotna na przykład przy wyborze odpowiedniego pigmentu. Ważne jest także stałe kształcenie się i doskonalenie swoich umiejętności. Dobrze jest móc pochwalić się certyfikatami, na które szczególnie patrzą klientki. Podnoszą one prestiż i zaufanie.
Od czego zacząć naukę?
Kurs makijażu permanentnego najlepiej rozpocząć od analizy własnych mocnych stron i zastanowieniu się, czy ten zawód na pewno jest dobrym wyborem. Osoba na stanowisku linergistki powinna się wyróżniać wyczuciem estetycznym czy łatwością w obsłudze klienta. Istotne są materiały szkoleniowe. Ważne, aby wyposażenie składało się z:
- pigmentów – pasty treningowe umożliwiające naukę microbladingu
- skórek treningowych – silikonowych modeli twarzy, ust, oczu czy brwi, skóry z silikonu w różnych rozmiarach
Natomiast jeśli nie chcesz się uczyć samodzielnie, poszukaj kursów opracowanych przez salony urody czy prywatne szkoły, a także ogólnopolskie centra szkoleniowe.
Kto powinien się zdecydować na zabieg?
Na zabieg makijażu permanentnego powinny się zdecydować osoby:
- o nieregularnych, bladych i jasnych ustach – szczególnie wąskich czy przy braku wyraźnego konturu
- przy braku brwi lub jasnym odcieniu – przy niewyraźnym lub nieregularnym kształcie
- o słabym zarysie rzęs – nadanie wyrazistości spojrzenia
- przy uczuleniach na kolorowe kosmetyki
- sportowcy
- przy noszeniu okularów lub szkieł kontaktowych
- osoby starsze
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Do przeciwwskazań do wykonania makijażu permanentnego zalicza się hemofilia, cukrzyca, nowotwory czy zarażenie wirusem HIV. Niewskazane jest także przy wysokim ciśnieniu, przyjmowaniu sterydów czy gorączce. Niepolecane jest przy wirusach i stanach zapalnych, jak również zastosowaniu wypełniaczy ust. Choroby oczu czy zapalenia spojówek, opryszczka, ciąża czy świeże blizny to pozostałe przeciwwskazania.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana