Szycie na miarę. Tajniki produkcji toreb materiałowych
Opakowanie pełni bardzo istotną funkcję dla każdego typu produktów. Są jednak takie branże, w których elegancka torba czy pudełko przyczyniają się do budowania renomy firmy, podnoszą wartość estetyczną wyrobu oraz tworzą z nim efektowną całość. Ponadto są też nośnikami reklamy, a odpowiednio zaprojektowane i wykonane z trwałych materiałów niosą swój przekaz znacznie dłużej. Poznaj tajniki szycia toreb tekstylnych na miarę.
Dlaczego opakowanie jest ważne?
O roli opakowań mówi się bardzo wiele, a w internecie można znaleźć sporo artykułów, w których wymieniane są funkcje pudełek, torebek foliowych czy plastikowych blistrów. Do najważniejszych z pewnością zalicza się rola ochronna, czyli zabezpieczenie delikatnej zawartości przez uszkodzeniem, zmoczeniem czy zabrudzeniem. Z drugiej strony odpowiednie opakowania usprawniają transport i przechowywanie dużej ilości wyrobów. Układanie pudełek na półkach czy paletach jest o wiele łatwiejsze i pozwala ekonomicznie wykorzystać przestrzeń.
– Nie można również zapomnieć o tym, jak ważna jest estetyczna rola opakowań. Kolorowe pudełka i z nadrukiem przyciągają uwagę i zachęcają do zakupu. Dostarczają też cennych informacji zarówno o produkcie, jak i o firmie. Z tego powodu są skutecznym nośnikiem reklamy i przyczyniają się do wzrostu sprzedaży oraz budowania marki. W tym ostatnim zadaniu sprawdzają się unikalne torby tekstylne, wykonywane na indywidualne Zamienie klienta i dostosowane do jego asortymentu – wyjaśnia pracownik firmy PPHU Rola, która produkuje opakowania tekstylne.
Torby szyte na miarę – w czym kryje się ich siła?
Dla klienta, który wybiera produkty w sklepie, najważniejszymi cechami są wysoka jakość oraz estetyka. Za tę pierwszą odpowiada producent wyrobu, który dobiera odpowiednie surowce i dba o staranne wykonanie. W tworzeniu estetycznego wrażenia ogromną rolę odgrywa właściwie dobrane opakowanie. Dobrze, jeśli jest ono unikalne i uszyte „na miarę”, czyli wymiarami i kształtem perfekcyjnie dopasowane do umieszczonego w nim wyrobu.
Takie połączenie sprawia, że zarówno produkt, jak i firma zyskują w oczach konsumenta. O ile chętniej bowiem wybierze on kołdrę zapakowaną w wygodną, przejrzystą torbę z uchwytami, niż tę, która zalega na półce bez ochrony i od dawna pokrywa się kurzem? Eleganckie opakowanie tekstylne zawsze stanowi dopełnienie produktu, tworząc z nim spójną całość. Jego zaletą jest też przydatność, gdyż bez problemu można w nim schować odkładane do szafy przedmioty codziennego użytku.
Jak powstają dopasowane opakowania tekstylne?
Produkcja toreb szytych na miarę nie jest skomplikowana. Podstawę stanowi projekt opracowywany po konsultacji z klientem, po przedstawieniu wyrobu i dokonaniu odpowiednich pomiarów. Następnie dobiera się materiał, którego cechy spełniają oczekiwania klienta. Może to być podwyższona wytrzymałość, wodoodporność, przeźroczystość, dzięki której produkt jest dobrze widoczny czy elastyczność.
Po ustaleniu charakteru zlecenia następuje etap jego realizacji. Rozpoczyna się on od przygotowania szablonów, według których wycina się elementy. Następnie są one zszywane i wykańczane zgodnie z projektem – np. kolorowymi lamówkami, pasmanterią czy detalami krawieckimi. Wszywane są też zamki błyskawiczne, rzepy lub guziki. Opakowania tekstylne wykonywane na życzenie klienta sprawdzają się w pakowaniu pościeli, garniturów i płaszczy, wyrobów dla dzieci, drobnego sprzętu kosmetycznego i wielu innych artykułów.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana