Zabiegi medycyny estetycznej polecane na lato
Silne promienie słoneczne, przynoszące witaminę D, nie zawsze mają dobre skutki. W kosmetyce i medycynie estetycznej istnieją zabiegi, po których bezbronna skóra wymaga regeneracji. Są to zabiegi złuszczające, które ingerują w sferę zewnętrzną skóry. Promieniowanie słoneczne zakłóca proces regeneracji i wywołuje przebarwienia. Operacje, które są związane z głębszymi warstwami skóry, mogą być bezproblemowo wykonywane w miesiącach letnich.
Jakich zabiegów nie wolno wykonywać latem?
Kosmetolodzy i lekarze kategorycznie zakazują latem zabiegów, które w jakikolwiek sposób podrażniają zewnętrzne warstwy skóry. Mikrodermabrazję, mocne peelingi chemiczne czy lasery frakcyjne najlepiej przełożyć na okresy jesienno-zimowe oraz wczesną wiosnę.
Przeczytaj również: Mezoterapia mikroigłowa - jakie są zalety i wskazania?
Dozwolone są natomiast operacje, które – choć uszkadzają delikatnie naskórek – działają głównie na skórę właściwą i tkankę tłuszczową. Możemy wykonywać HIFU, a także zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, biostymulatorów, botoksu czy osocza bogatopłytkowego.
Przeczytaj również: Na czym polega powiększanie ust?
Botoks – zabieg dobry na każdą porę roku
Wstrzykiwanie toksyny botulinowej zapobiega zmarszczkom mimicznym i marszczeniu skóry. Pojedynczy zabieg likwiduje bruzdy na kilka miesięcy, a także pozwala uchronić się przed powstawaniem nowych blizn. Botoks jest stosowany w kosmetyce również z powodu migreny, która dopada nas zwykle w okresie wiosenno-letnim, a także nadpotliwości pach, dłoni, stóp. Na nadmierne wydzielanie potu jesteśmy narażeni szczególnie w okresie letnim, podczas upałów. Zabieg nie ingeruje zbytnio w ciało. Lekarz medycyny estetycznej wprowadza toksynę za pomocą drobnej strzykawki w konkretne miejsce, które szybko się goi. Jeżeli decydujemy się na botoks podczas miesięcy letnich, najlepiej unikać słońca przez kilka dni.
Przeczytaj również: Hirudoterapia w medycynie estetycznej
Zabiegi biorewitalizujące – obowiązkowe przed urlopem
Zabiegi biorewitalizujące pomagają skórze zregenerować się po intensywnym wystawieniu na słońce, a także odpowiednio zabezpieczyć ciało przed opalaniem. Dostarczają niezbędnych substancji aktywnych i przywracają właściwe nawilżenie skóry. Po każdym zabiegu skóra jest idealnie ujędrniona i wygładzona.
Często wykorzystuje się mezoterapię osoczem bogatopłytkowym, pozyskiwanym z własnej krwi pacjenta. Płytki krwi ułatwiają pracę komórek skóry, które wpływają na odżywienie skóry i ochronę przed promieniami słonecznymi. Najlepszym zabezpieczeniem na działanie klimatyzacji, wysokie temperatury i wodę morską jest z kolei mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego.
Zabiegi kosmetologiczne - odżywianie skóry latem
Nawilżenie, oczyszczenie skóry i złuszczenie naskórka jest możliwe dzięki łagodnej hydradermabrazji. Mezoterapia zwiększa nawilżenie, napięcie, elastyczność i kondycję skóry. Wyróżniamy 3 typy tego zabiegu: igłową, mikroigłową i bezigłową. W każdym wypadku kosmetyczka może wprowadzić do skóry specjalne substancje odżywcze, lecznicze i regenerujące, nie uszkadzając przy tym znacznie skóry.
Mezoterapia igłowa działa najmniej inwazyj nie. Po lega na otwieraniu w skórze mikrokanałów za pomocą mikroprądów i wprowadzanie przez nie dobroczynnych koktajli. Utw orzone pory po kilku minutach wracają do pierwotnego rozmiaru, zatem niemożliwe jest pojawienie się zaczerwień i podrażnień po zabiegu – mówi ekspert z Kliniki Imagine.
Latem można dokonywać też korekcji zmarszczek i powiększania ust kwasem hialuronowym, a także korzystać z naturalnych biostymulatorów, które pozwalają skórze się odmłodzić, upiększyć i nadają jej odpowiedniej grubości i napięcia.
Zabiegi na ciało latem
Latem można wykonywać też specjalistyczne zabiegi modelujące sylwetkę, np. kawitację ultradźwiękową, lipolizę iniekcyjną czy ciepły laser. Owe operacje są średnio inwazyjne, nie ingerują mocno w ciało. Kosmetolodzy i lekarze polecają też różnego rodzaju masaże, za pomocą których szybko pozbędziemy się boczków i oponek, a także ujędrnimy skórę i zredukujemy cellulit.
Partie ciała, które nie są zbytnio narażone na promieniowanie słoneczne, można poddawać zabiegom: dozwolona jest depilacja czy zabiegi na rozstępy za pomocą radiofrekwencji mikroigłowej.
Jak się przygotować do zabiegów?
Jeżeli nie zastosujemy odpowiedniej profilaktyki, nawet najlepsze zabiegi nie przyniosą efektów. Lato to specyficzny okres, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na promieniowanie słoneczne, wysokie temperatury, długie kąpiele i klimatyzację, co sprzyja wysuszeniu i pogorszeniu stanu skóry.
Przede wszystkim powinniśmy się odpowiednio nawadniać. Optymalna dawka wody to dwa litry dziennie. Konieczne są kosmetyki z filtrami (preparat musi chronić przed dwoma rodzajami promieniowania – UVA i UVB – oraz mieć odpowiednią wartość faktora SPF). Specjalistyczne kremy powinno się wklepywać w skórę co kilka godzin. Najlepiej ograniczyć też długie kąpiele i wybrać krótkie prysznice, aby nie pozbawiać skóry jej naturalnej bariery hydrolipidowej. Skóra powinna być jak najlepiej zasłonięta ubraniami, parasolką, apaszkami, kapeluszami. Filtry nie dają stuprocentowego zabezpieczenia. Szczególnie ostrożne muszą być kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną, ciężarne i karmiące piersią.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana