Zasady stosowania nici liftingujących

Medycyna estetyczna z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dzięki dostępności wielu zabiegów można poprawić mankamenty urody. Jednym ze sposobów na zapewnienie sobie dobrego wyglądu są nici liftingujące. Jest to idealna alternatywa dla kosztownego i znacznie bardziej inwazyjnego liftingu. Jak stosuje się to nowoczesne rozwiązanie i czy jest ono bezpieczne?
Działanie i zalety nici liftingujących
Nici liftingujące są już znane w świecie medycyny. Do tej pory używało się ich w precyzyjnych zabiegach chirurgicznych. Zabieg medycyny estetycznej z wykorzystaniem nici liftingujących polega na ich wprowadzeniu pod skórę, co powoduje efekt odmładzający. Pobudzona skóra staje się jędrna i o kilka lat młodsza. Nici liftingujące polecane są osobom, które chcą poprawić swój wygląd w okolicach:
Przeczytaj również: Na czym polega powiększanie ust?
żuchwy,
linii brwi,
policzków,
czoła,
szyi,
– Skóra człowieka łatwo wchłania materiały, które zostały wykorzystane do produkcji nici. Dlatego też, po upływie pewnego czasu (zwykle ośmiu miesięcy) nie ma po nich śladu, choć pozytywne efekty w wyglądzie zachowują się nawet do dwóch lat — informuje przedstawiciel gabinetu medycyny estetycznej Keramed we Wrocławiu.
Nici liftingujące sprawdzają się raczej w miejscach, gdzie skóra jest lekka i łatwo można ją podnieść poprzez zabieg. Ich głównymi zaletami jest mniejsza inwazyjność, długi efekt działania oraz stosunkowo niska cena.
Przeczytaj również: Mezoterapia mikroigłowa - jakie są zalety i wskazania?
Zastosowanie nici liftingujących
Zastosowanie nici liftingujących w medycynie estetycznej jest dosyć szerokie. Mogą one poprawiać wygląd skóry na wiele sposobów. Do najważniejszych z nich zalicza się:
Przeczytaj również: Hirudoterapia w medycynie estetycznej
redukcję oznak starzenia,
lifting skóry,
poprawę jędrności,
modelowanie,
poprawę owalu twarzy,
poprawę asymetrii łuków brwiowych,
redukcję opadających ramion.
Zabiegi wykonywane nićmi są bezbolesne i trwają zaledwie od 30 minut do godziny. Aby ich działanie było prawidłowe, przez około 2-3 tygodnie należy uważać na nadmierne stosowanie mimiki twarzy. Trzeba ograniczyć także aktywność fizyczną i zabiegi higieniczne w miejscach wprowadzenia nici. Nie przestrzeganie tych zasad może doprowadzić do zniekształceń twarzy poprzez przesunięcie się nici.
Wykonania zabiegu nie poleca się osobom z problemami z krzepliwością krwi, chorobami skóry, ranami, chorobami nowotworowymi, a także kobietom karmiącym i w ciąży. W przypadku osób całkowicie zdrowych, nici liftingujące nie powodują powikłań. Zazwyczaj są to materiały wysokiej jakości. Przed przeprowadzeniem zabiegu pacjent jest poddawany dokładnym badaniom, które wykluczają ewentualne przeciwwskazania.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Ewa Osękowska Lekarz Chirurg Stomatolog Praktyka Dentystyczno Implantologiczna
Lekarze - stomatolodzy woj. pomorskie81-840 Sopot, al. Niepodległości 739 lok. 1
-
Famidental Stomatologia rodzinna Dorota Naglik
Lekarze - stomatolodzy woj. dolnośląskie55-200 Oława, Rybacka 5A
-
Okal- Dent Prywatny Gabinet Stomatologiczny Haithm Abou Okal
Lekarze - stomatolodzy woj. dolnośląskie55-140 Żmigród, Kolejowa 9F lok. 8
-
Opdent Poradnia Stomatologiczna
Lekarze - stomatolodzy woj. śląskie43-143 Lędziny, Hołdunowska 35a lok. 12